Plugins - WPS Hide Login - Stable (latest release) - en to cs_CZ translation catalogue (20 entries)

en: Redirect URL when someone tries to access the wp-login.php page and the wp-admin directory while not logged in.
cs_CZ: Přesměruje URL, když se někdo pokusí získat přístup k wp-login.php stránce nebo do adesáře wp-admin, pokud není přihlášen.

en: Protect your website by changing the login URL and preventing access to the wp-login.php page and the wp-admin directory to non-connected people.
cs_CZ: Chraň si svoje stránky změnou URL adresy pro přihlášení a tím i přístup k wp-login.php stránce a adresáři wp-admin pro cizí lidi.

en: and
cs_CZ: a

en: the plugin
cs_CZ: plugin

en: Discover our other plugins:
cs_CZ: Podívej se na naše další pluginy:

en: WordPress specialized hosting
cs_CZ: specializovaný WordPress hosting

en: Redirection url
cs_CZ: URL přesměrování

en: Redirection url default
cs_CZ: Výchozí URL přesměrování

en: This has been disabled
cs_CZ: Toto bylo deaktivováno

note: Description of the plugin
en: Protect your website by changing the login URL and preventing access to wp-login.php page and wp-admin directory while not logged-in
cs_CZ: Chraňte své webové stránky tím, že změníte přihlašovací URL a zabráníte tak přístupu na stránku wp-login.php a adresář wp-admin, zatímco nebudete přihlášeni

en: This feature is not enabled.
cs_CZ: Tato funkce není povolena.

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Your login page is now here: <strong><a href="%1$s">%2$s</a></strong>. Bookmark this page!
cs_CZ: Přihlašovací stránka je teď tady:  <strong><a href="%1$s">%2$s</a></strong>. Přidejte si tuto stránku do záložek!

en: To set a networkwide default, go to <a href="%s">Network Settings</a>.
cs_CZ: Pro nastavení výchozích parametrů v síti webů, jděte do <a href="%s">nastavení sítě webů.</a>.

en: Login url
cs_CZ: URL přihlašovací stránky

en: Networkwide default
cs_CZ: Výchozí nastavení pro síť webů

en: Need help? Try the <a href="%1$s" target="_blank">support forum</a>. This plugin is kindly brought to you by <a href="%2$s" target="_blank">WPServeur</a>
cs_CZ: Potřebujete pomoct? Zkuste <a href="%1$s" target="_blank">fórum podpory</a>. Tento plugin Vám přináší <a href="%2$s" target="_blank">WPServeur</a>.

en: This option allows you to set a networkwide default, which can be overridden by individual sites. Simply go to to the site’s permalink settings to change the url.
cs_CZ: Tato volba vám umožňuje nastavit výchozí přihlašovací URL pro síť webů, kterou mohou jednotlivé weby přepsat. Jednoduše v daném webu přejděte do Nastavení > WPS Hide Login.

en: WPS Hide Login could not be activated because you already have Rename wp-login.php active. Please uninstall rename wp-login.php to use WPS Hide Login
cs_CZ: WPS Hide Login nemohla být aktivována, protože již máte aktivní položku Rename wp-login.php. Odinstalujte prosím Rename wp-login.php pro použití WPS Hide Login.

en: Please upgrade to the latest version of WordPress to activate
cs_CZ: Pro aktivaci aktualizujte na nejnovější WordPress
